Erkeklerde burun estetiği cerrahisinde, erkekler imaj iyileştirme arayışında en hızlı büyüyen grup arasındadır. Beş yıl önce bir milyondan fazla erkeğe kozmetik prosedürler uygulandı. Bunların büyük bir kısmı erkek burun estetiği oldu. Yaşlanma, işyerindeki rekabet ve bir partneri cezbetme arzusu kararlarında önemli olmuştur. Ancak sonuç olarak burun estetiği, cinsiyet ayrımına bakılmaksızın tüm insanlar içindir.

Erkeklerde burun estetiği Ankara, burnunun şeklinden, boyutundan veya genel görünümünden memnun olmayanlar için yapılır. Doğru nefes almayı engelleyebilecek yapısal sorunları düzeltmek için de yapılır. Kadınlar genellikle burnu küçültmeye çalışırken, birçok erkek daha güçlü, daha erkeksi bir profil arzular. Büyütme tekniklerini tercih edebilir. Dr. Vedat Taş, hem burun küçültme hem de burun büyütme konusunda bilgilidir. Böylece size son derece doğal, nüanslı sonuçlar sağlayabilir.

Erkek Burun Estetiği İçin En İyi Bir Aday

 • En az 18 yaşında veya burun gelişimini tamamlamış olmalı
 • Fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı bireyler olmalı
 • Mükemmellikten ziyade iyileştirme için gerçekçi beklentilere sahip olmalıdır.
 • Nefes almayı ve uyumayı iyileştirmek için yapısal değişiklikler ister
 • Burun şekil bozuklukları, yaralanmalar veya kırık bir burundan mustarip olanlar
 • Ameliyatı yıllardır isteyen ve yüzündeki değişime hazır olan erkekler estetik burun ameliyatı için uygundur.
 • Yenilenmiş özgüven ve sosyal rahatlık arayışında olanlar burun estetiği için adaydır.

Erkek Burun Estetiği Hedefleri Nelerdir?

Burnunuz yüzünüzün tam ortasındadır. Herhangi bir yöndeki bir milimetrelik değişiklik, ortalamanın altında bir sonuç ile muhteşem bir rinoplasti sonucu arasında dramatik bir fark yaratabilir. Erkekler için   domuz burnu gibi bir uç asla olmamalı, çekici, yakışıklı bir profil olmalıdır. Yüz tipi tanımı erkeklerde kadınlara göre biraz daha güçlü olmalıdır. Çok iskeletleşmiş veya kemikli olmamalı, yuvarlak veya kötü tanımlanmış olmamalıdır.  Ankara erkek burun estetiği ameliyatında burun ucuna detay vermenin yanı sıra burun deliği tabanı daraltılıp köprü yüksekliği yükseltilerek bu tür sorunlar giderilmektedir.

Erkek Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Güvenlik önce gelir. Burun estetiği cerrahidir. Bu nedenle ciddiye alınmalıdır. Anestezi uzmanları ve en yüksek hastane standartlarıyla orantılı son teknoloji  ekipmanıyla Ankara’daki ameliyathane en steril koşullarda yapılmaktadır.  Rinoplasti ameliyatı asla aceleye getirilmemelidir. D. Vedat Taş, hastalarının hayatlarının geri kalanında bu sonuçla yaşayacaklarını anladığı için her zaman en iyisi için çabalar. Estetiği sofistike ve abartısız zarafeti yansıtıyor.

Burun Estetiği Öncesi

Burun Estetiği Öncesi

Burun Estetiği Erkeklerde Nasıl Olmalıdır?

 • Erkeklerde ideal burun şekli genel olarak özgüveni yüksek , güçlü ve lider özellikleri taşıyan bir kişiliği yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Bütün erkeklerin yüzleri aynı şekilde değildir. Bu yüzden tek bir burun tipi her erkek yüzü için ideal olmayacaktır.
 • Erkeklerde burun total olarak fazla küçültülmemeli ve burun hatları ve geçişler daha keskin olmalıdır.
 • Burun sırtının profilden düz veya hafif kemerli olması yüze daha erkeksi bir görünüm vermektedir.
 • Burun-dudak açısı 90 derece civarında olmalı, burun kadınlardaki kadar kalkık olmamalıdır.
 • Erkeklerde burun estetiği ameliyatı sonrasında erkeklerde oluşan değişim kadınlara göre daha az belirgin olmalıdır.
 • Burundan nefes alma fonksiyonu estetik görünümle birlikte mutlaka düzeltilmiş olmalıdır.

Erkek burun estetiği ameliyatından beklentiler kişiden kişiye değişebilmektedir. Özellikle son yıllarda gençler arasında yapılan anketlerde erkeklerde de hafif kavisli ve kalkık burunların daha çekici bulunduğuna dair görüşler vardır.  Bu nedenle mutlaka ameliyat öncesi görüşmede ameliyat olacak kişinin burnunun hangi özelliklerini estetik bulmadığı nasıl bir değişiklik beklediği çok iyi ortaya konmalıdır.

Siz veya bir aile üyeniz Ankara’da burun estetiği ihtiyacınız varsa, Dr. Vedat Taş ile görüşmek için zaman ayırın. Burun estetiği cerrahi olarak kapsamlı eğitimi, deneyimi ve yeteneği, özellikle dengeli, doğal görünen sonuçlar söz konusu olduğunda tercih edilmektedir. Randevu planlamak için Ankara’daki muayenehanemiz ile iletişime geçin.