Botoks fiyatları 2023 yılında değişimler göstermiş olup uygulamaya göre fiyat verileceğinden dolayı lütfen  botoks fiyatı için kliniğimi arayın. Ankara botoks fiyatları doktordan doktora hatta uygulamadan uygulamaya değişiklik gösterebilen bir müdahaledir. Botoks fiyatları Ankara’da sıklıkla doktorlar tarafından ön muayenede belirlenir ve tarafınıza belirtilir. 2023 botoks fiyatı araştırması yapıyor iseniz fiyat bilgisi alabilmek için  bizimle iletişime geçiniz. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin ve doktorların internet üzerinden fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle mutlaka iletişime geçmeniz önerilir.

Botoks Fiyatlarının  Değişme Nedeni Nedir?

Botoks için kullanılan ilaç, ithal edilen bir ilaçtır. Bu nedenle botoks fiyatları dövize endekslidir. Botoksu kimin yaptığıda  önemli bir etkendir. Ayrıca  iyi bir eğitimi, uygulama tecrübesi olan hekimlerce yapılması gerekir. Branşı ve uygulama bölgesine aşinalığı önem arzeder. Botoks fiyatları 2023 Ankara’da genel olarak botoks yapan doktordan doktora değişmektedir.

Botoks Nedir?

Başta estetik olmak üzere pek çok tıbbi alanda uygulanan botoks, yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir ekzotoksindir. Botoks, Clostridium Botulinum adı verilen bakteriden elde edilir. Ayrıca yüzdeki kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırmanın en güvenilir ve kolay yöntemidir. Bütün kaslara tesir etmeyen botoks, yalnız enjekte edildiği bölgeye etki eder. Çünkü sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını önler. Aynı zamanda sinirlerle kaslar veya ter bezleri arasındaki elektriksel iletimi geçici bir süreliğine durdurur.

Botoks ile Yüz Kırışıklıklarının Tedavisi

Mimik kaslarının sürekli olarak çalışması, zamanla bu kasların üzerini örten deri kıvrımlarını çok daha görünür hale getirir. Bununla birlikte yüz bölgesinde dinamik çizgiler ortaya çıkmaya başlar. Bu çizgilere en çok kaş arası, alın, göz kenarı ve dudak çevresinde rastlanır. Botoks uygulaması sayesinde mimik kaslarının çalışması zayıflar; böylece deride kas hareketlerinden kaynaklı olarak ortaya çıkan katlanma ve çizgilenme de azalmış olur. Bu sayede yüz kırışıklıklarından kurtulan birey, çok daha genç bir görünüme kavuşur.

Botoks ile Hiperhidrozis (Aşırı Terleme) Tedavisi

Botoks uygulaması sayesinde ter bezleri ve sinir uçları arasındaki iletim durdurulabilir; böylece ter bezleri daha az çalışmaya başlar. Özellikle de hayat kalitesini bir hayli düşüren ve kişinin öz güven kaybetmesine neden olan hiperhidrozis (aşırı terleme), botoks işlemi ile tedavi edilebilmektedir.

Yüzde Botoks Uygulama Alanları Nerelerdir?

  • Yaşlı ifadeye neden olan alın çizgileri yok etmek için
  • Yorgun görüntü sağlayan alın çizgilerini düzeltmek etmek için
  • Kaş arası çizgileri ortadan kaldırmak için
  • Göz kenarı kırışıklıkları diğer adıyla kaz ayakları
  • Üst dudak üzerindeki ince çizgilerin düzeltilmesi
  • Kaş kaldırılması, kaşlarda arzu edilen pozisyona getirilmesi
  • Boyun derisindeki kırışıklıklar

Botox Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Etkisi uygulamadan 48-72 saat sonra başlar. Maksimum etkiye ise 10-14 günde ulaşır. Yüzdeki kırışıklıklar için yapılan botoks etkisi yaklaşık 6 ay kadar sürer. Bu süre kişi özelinde uygulama bölgesi, uygulanan doz, bölgedeki kırışıklığın derecesi gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Botox uygulamasının düzenli olarak tekrar edilmesi ile birlikte botoxun etkisi 8-10 aya kadar uzar.