Ankara Burun Estetiği Doktor Önerisi 2024

Ankara Burun Estetiği Doktor Önerisi 2024

Ankara burun estetiği doktor önerisi  isteyen sizlere yardımcı olmak isteriz. Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanı Vedat Taş tecrubesi ile yapılan Rinoplasti ameliyatında amaç burun şekil bozukluğunu düzeltmektir. Burun içinde nefes almaya engel oluşturan kemik eğrilikleri (deviasyon) ameliyatı ile birlikte yapılması mümkündür. Genellikle burun küçültmek olarak bilinen rinoplasti de bazen burunu büyültmek içinde yapılır.

Ankara Burun Estetiği Cerrahisinde Belirlenen Hedef Nedir?

Rinoplasti (Burun Estetiği) ameliyatında amaç, yüz ile uyumlu doğal ve daha iyi görünen  burun oluşturmaktır. Yüzünüze en uygun burunu yapmak en başarılı sonuç olarak kabul edilir. Burunun bazı yerleri küçültülürken bazı yerlerinin büyültülmesi ile yüzde iyi görünen burun sağlanmaya çalışılır. Ameliyatın sonucu sadece cerrahın yeteneğine ve deneyimine bağlı değildir. Hastanın yaşı,  sağlık durumu, cilt durumu, kemik yapısı, sigara kullanımı, kullandığı ilaçlar, yara iyileşmesi ve anatomik yapı ile de çok yakından ilgilidir.

Ankara’da Burun Estetiği Nerede Yaptırılır? Doktor Önerisi

Burun estetiği diğer adıyla rinoplasti ise doğuştan gelen veya sonradan herhangi bir darbeye bağlı olarak değişen burun şeklinin çeşitli operasyonlar ile düzeltilmesi demektir. Şekli bozuk olan burun küçültülebilir, büyütülebilir veya düzleştirilebilir. Özellikle burun ucunun şeklinde değişiklikler yapılır. En genel operasyonlar ise burun kemerindeki eğriliklerin, çukurların veya tümseklerin düzeltildiği operasyonlardır. “Ankara burun estetiği nerede yaptırılır?”  sorusuna yanıt olarak konusunda uzman olan Dr. Vedat Taş ile iletişim kurabilirsiniz. Gerekli bütün bilgiler  tarafınıza  bilgilendirilecektir. Ankara’da burun estetiği ameliyatı en çok yapılan estetik işlemlerin başında gelmektedir.

DR. VEDAT TAŞ

2003 yılında Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Aynı yıl üniversite sınavında başarılı olarak en büyük hayali olan mesleğine ilk adımını atmıştır. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

Aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde uzmanlık eğitimine başlamıştır. Ülkemizdeki birçok Tıp Fakültesinin kurulmasına vesile olan bu kurumda mesleğine gönül vermiş kıymetli hocalardan 5 yıl eğitim almıştır.

2016 yılında Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanlığını tamamlar. Daha sonra Viyana’da girdiği  Avrupa Uzmanlık sınavında başarılı olur. Avrupa Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi (FEBORL-HNS) uzmanlık sertifikasını almıştır.

Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Derneğinin seçilmiş ve kabul edilmiş Resmi Fellow’u (üst ihtisas eğitimi alan uzman) olarak 2018-2019 yılları arasında 4 farklı yüz plastik cerrahi merkezinde ( FACEISTANBUL, İstanbul, Türkiye; Myface Clinic, Hosptial Lusiadas, Lizbon, Hospital Sanfill, Coimbra, Portekiz; Ege Üniversitesi, İzmir,Türkiye; Dr. Yves Saban Kliniği. Nice, Fransa) çalışmıştır.

Dr. Vedat Taş kendisini yüz cerrahisine adamış bir hekimdir. Ankara’da burun estetik doktor önerisi konusunda  iletişime geçebilirsiniz.

2024-01-05T19:03:14+03:00