Yüz germe, yüzün sıkı, toparlanmış ve genç bir görünüme kavuşması için yapılan estetik operasyondur. Bu operasyon sayesinde yüzde meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmalar ortadan kaldırılır. Böylece çok daha canlı, genç ve estetik bir yüz görünümü elde edilir. Yüz germe ameliyatı en iyi doktor arayışı birçok hastanın önceliğidir. Ameliyat işlemi öncesi hastanın yüzü doktor tarafından detaylı olarak incelenir. Bu inceleme sırasında yüzdeki sarkmalar, kırışıklıklar ve oluklar, varsa hacim kayıpları tespit edilir. Daha sonra ise hastanın operasyondan beklentileri dinlenir. Elde edilen veriler ışığında kişiye özel bir tedavi planı oluşturulur. Böylece operasyon, tam olarak kişinin taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak ölçüde yapılır. Yüz germe ameliyatı konusunda Ankara’da  tecrübeli en iyi doktor muayene olmanız oldukça önemlidir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Ne Zaman Gereklidir?

Bu ameliyatı genetik faktörlerle, yaşlılıkla ya da fazla kilo alıp verme ile sarkmalar meydana gelmiş yüzlerde uygulanabilmektedir. Bununla birlikte kimi cilt tipleri çok çabuk deformasyona uğramakta ve herhangi bir ameliyatsız yöntem ile tedavi edilememektedir. Bu kişilerde de yüz germe ameliyatı uygulanabilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi

İleri yaş, sağlıksız beslenme ya da çevresel faktörler nedeni ile özellikle kadınlarda cilt yapısı bozulmaya uğrayabilmektedir. Özellikle alt yüz bölgesi, çene ve gıdık bölgeleri sarkma ve hacim kaybına uğramaktadır. İleri derecede sarkmalar ise yüz germe ameliyatları ile tedavi edilebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı en iyi doktor seçiminin özenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte ameliyat öncesi planlama aşamasında hastanın bu uygulamadan beklentilerini doktoruna bildirmesi gerekmektedir. Yüz germe ameliyatının etkisi ve iyileşme süreci kişiden kişiye ve cilt yapısına göre farklılık göstermektedir. Genellikle 1 ay sonra yüz germe ameliyatının olumlu sonuçları görülmeye başlanmaktadır.  Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında uygulanmaktadır. Bu ameliyatının kırışıklık tedavisi olmadığı unutulmamalı sarkma problemlerinde etkili olduğu hatırlanmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

En İyi Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında uygulanır. Boyundaki fazla yağ dokuları alınacaksa liposuction yapılır. Düzgün ve dengeli liposuction tedavisi ile boynun yağları azaltılır. Yüz germe estetiğinde kullanılan cilt kesileri kulak konturları etrafında ve saçlı derinin arasında iyi saklanır. Bu uygulamada saç kaybı olmaz. Sonrasında gerginlik olması için yüz derisi yeniden şekillendirilmiş yumuşak doku üzerine titizlikle serilir, saç çizgisi hizaya getirilir ve fazla deri alınır. İnce dikiş materyalleri kullanılarak kapatılan cilt kesileri çoğunlukla iz bırakmadan iyileşir. Ameliyat sonrası çok baskılı olmayan yüz sargısı kullanılır. Hasta ameliyat sonrası genellikle aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir.

Yaşlanma etkilerine bağlı yüzümüzde oluşan problemler nelerdir?

  • Göz kapaklarında sarkma ve aşağı düşme
  • Göz çevresinde derin çizgiler
  • Göz altlarında morluk ve torba oluşması
  • Alın çizgilerinin derin ve belirgin olması
  • Kaşlarda düşme
  • Burun çevresinde derin çizgiler
  • Dudak kenarlarında çizgiler
  • Yanakların aşağı sarkması
  • Çene altında sarkma
  • Boyun bölgesinde çizgiler ve sarkmalar

Bütün bu problemlerin hepsi yüz gerdirme estetiği ile çözülebilir. Yüz gerdirme Ankara çevresinde birçok klinik ve hastanede uygulanıyor, ancak önemli bir ameliyat olduğu için doğru ve deneyimli doktor ile iletişime geçmelisiniz. Ankara en iyi yüz germe doktoru kesinlikle sizin için doğru olan doktordur. Herkesin ihtiyaçları ve beklentileri farklıdır, önemli olan bunu en iyi şekilde anlayacak ve uygulayacak doktoru bulabilmektir.