Burun Estetiği Nedir?

Rinoplasti olarak da adlandırılan burun estetiğinde burundaki şekil bozuklukları veya burnun ölçüleri kalıcı bir şekilde düzeltiliyor. Yani burun estetiği ameliyatlarında burunun büyütülmesi veya küçültülmesi, düzleştirilmesi gibi operasyonlar gerçekleştiriliyor. Kısacası, burnun yüzle estetik olarak orantılı bir duruma getirilmesi için gerçekleştirilen müdahaledir. Bazı kişilerde sadece burnun şeklinin değiştirilmesi işlemi yapılmakla kalmıyor aynı zamanda nazal septumun (burun septumu) da düzeltilmesi gerçekleştiriliyor. Burun boşluğunu ikiye ayıran kıkırdak ve kemikten ibaret bir yapı olan septumun düzeltilmesine septorinoplasti denir.

 

Ankara Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

Burun estetiği ameliyatı cerrahi açıdan komplike bir operasyon olduğu için mutlaka alanında uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Yüzün tam ortasında yer alan burun  estetik açıdan stratejik önem arz eder. Bu yüzden  bu bölgeye yapılacak her işlem kritiktir.

Ankara burun estetiği ameliyatlarında başarı cerrahın deneyimi ve o güne kadar gerçekleştirmiş olduğu operasyon sayısı yani tecrübesiyle doğru orantılıdır. Operasyondan önce hasta ve cerrah sağlıklı iletişim kurarak birbirlerine beklentilerini ve dikkat edilmesi gereken noktaları açıklamalıdırlar. Bu süreçte hastanın cerraha tam anlamıyla güvenmesi, beklentilerini açıkça dile getirmesi gerekir. Cerrahın da bu beklentilere doğru bir şekilde cevap verebilmesi çok önemlidir.

Ankara Burun Estetiği Ameliyatı

Ankara Burun Estetiği Ameliyatı

Ankara Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Operasyon öncesi burnun fotoğrafı çekilerek sanal ortama aktarılır. Üstünde yapılacak olan değişiklikler cerrah ile hastanın etkileşimli görüşmesi sonucunda kararlaştırılır. Cerrahi işlem sonrasında elde edilecek olan görüntü hasta ile paylaşılır. Ameliyat öncesinde hastanın dikkat etmesi gereken durumlar hekim tarafından bildirilecektir. Bu durumlar özellikle dikkate alınmalı ve gerekli hassasiyet gösterilmelidir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası bazı hastalar aynı gün hastaneden taburcu edilebilirken bazı hastaların bir gün hastanede yatması gerekebilir. Burun estetiği operasyonları mutlaka tam teşekküllü hastanelerde gerçekleştirilmelidir. Operasyonunun ardından hastaya tampon uygulaması yapılır.

Ameliyat süresi genellikle 1-2 saat arasındadır. Operasyonda burnun üzerinde yer alan cilt tabakası, kemik ve kıkırdak burnu oluşturan çatıdan tamamen ayrılır. Gerekli işlem gerçekleştirildikten sonra bu kısımlar tekrar yerine oturtulur. Bu işlem sırasında cerrah önceden hastayla görüşülerek kararlaştırılan metotları uygular.

Ankara Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun estetiği ameliyat ücretlerini ilgili yasal mevzuatlar sebebiyle açıklayamamaktayız. Burun estetiği fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Ameliyat fiyatlarının belirlenmesinde temel faktörler muayene  ve cerrahın bilgi donanımı ve tecrübesidir. Bunun yanında ameliyatın gerçekleştirileceği şehre bağlı olarak da fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.

Burun Estetiği Ankara Fiyatı 2022

Burundaki deformasyonları gidermek için açık rinoplasti, kapalı rinoplasti, yarı kapalı rinoplasti gibi  cerrahi teknik bulunmaktadır. Burun estetiği hem sağlık hem de estetik amacıyla yapılabilir. Bazı hastalarımız burun estetiğini tamamlayan ek uygulamalar da talep edilir. Aynı zamanda bazı hastalarda komplike cerrahi işlemlerin uygulanması zorunlu olmakta, bu nedenle fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Ankara’da burun estetiği fiyatlarını öğrenmek için yapabileceğiniz en iyi şey uzman hekime muayene olduktan sonra tamamen sizin ihtiyaçlarınıza özel olarak hesaplanan fiyatı öğrenmektir. 2022 Ankara burun estetiği fiyatları için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.