Estetik burun ameliyatı Ankara, Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanı Vedat Taş tecrubesi ile yapılan Rinoplasti ameliyatında amaç burun şekil bozukluğunu düzeltmektir. Burun içinde nefes almaya engel oluşturan kemik eğrilikleri (deviasyon) ameliyatı ile birlikte yapılması mümkündür. Çoğunlukla burun küçültmek olarak bilinen rinoplasti de bazen burunu büyültmekte amaçlanır.

Estetik Burun Cerrahisinde Belirlenen Hedef Nedir?

Rinoplasti (Estetik Burun Ameliyatı ) ameliyatında amaç, yüz ile uyumlu doğal ve daha iyi görünen  burun oluşturmaktır. Yüzünüze en uygun burunu yapmak en başarılı sonuç olarak kabul edilir. Burunun bazı yerleri küçültülürken bazı yerlerinin büyültülmesi ile yüzde iyi görünen burun sağlanmaya çalışılır. Ameliyatın sonucu sadece cerrahın yeteneğine ve deneyimine bağlı değildir. Hastanın yaşı,  sağlık durumu, cilt durumu, kemik yapısı, sigara kullanımı, kullandığı ilaçlar, yara iyileşmesi ve anatomik yapı ile de çok yakından ilgilidir.

Rinoplasti Burun Estetiği Zor Mudur?

Estetik burun ameliyatı kolay bir ameliyat değildir. Burun işlevi korunurken, yüzün kişiye özel olarak şeklini düzeltmek esas zorluktur. Yüz estetik cerrahi işlemleri arasında en zor ameliyat burun estetiğidir. Bu ameliyatta bilinmezlikler çoktur çünkü burnun yapısını oluşturan kemik ve kıkırdaklar birbirinden bağımsız olarak ama bir bütün olarak bulunurlar ve iyileşme döneminde farklı davranabilirler. Bu yüzden sonrasında en sık revizyon, yani ikinci bir düzeltme ameliyatı yapılan estetik ameliyat budur.

Estetik burun ameliyatı sonrası dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir?

  • Operasyon sonrası birincil dönemde, kremlerinizi ve spreylerinizi düzenli kullanmalı, beslenmenize dikkat etmeli. Su tüketiminizi artırmalı, sigara ve alkolü minimum düzeye indirmeli.
  • Ağır sporlardan kaçınmalı, öne doğru eğik pozisyonda kalma süresini azaltmalısınız.
  • Çarpma ve travmalara karşı dikkatli olmalı, burnun ödemli halinden operasyon sonrası haline döneceğini bilmeli. İyileşme süreçlerinin kişinin kendisine bağlı olduğunu bilmeniz gerekiyor.
  • Hiçbir hekim hastasını revizyon etmek üzere ameliyatı bitirmez. Erken dönemde kendinizi güneşten koruyarak morluğunuzun kalıcılığını azaltmalıdır. Ayrıca nefes egzersizleri ile desteklemeli, birinci aya kadar gözlük takmamalısınız.
  • Birinci aydan altıncı aya kadar sadece hafif ağırlıkta gözlükler takmalısınız. Sonrasında sürece inanın sonuç sizin için harika olacak.
Doğal Burun Estetiği

Doğal Burun Estetiği

Estetik Burun Ameliyatı  Ankara Kimlere Yapılır?

Hem burun solunumunda problem olan hem de burunlarının görünümünü estetik olarak beğenmeyen herkes burun estetiği ameliyatı adayı olabilir. Ameliyat için  ön muayene yapılması ve hastanın ameliyattan beklentilerinin tam olarak anlaşılması çok önemlidir. Bu değerlendirmeler sonucunda ameliyata engel olacak durumların saptanması ve ameliyatın yapılmaması gibi bir ihtimal de söz konusu olabilmektedir. Ankara burun estetiği cerrahisi olarak hastalarımıza en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktayız.

Estetik Burun Ameliyatında yaş limiti var mıdır?

Burun ameliyatında yaş sınırı,  yapılacak operasyon sadece estetik amaçlıysa, bireyin kemik gelişimini tamamladığı ergenlik dönemi sonunda (kızlarda 18 erkeklerde 20 yaş) elektif (zorunlu olmayan) bu operasyonlar için en erken operasyon zamanı olarak kabul edilir. İleri yaşlarda genel durumun stabil  normal olduğu en ileri yaşlarda bile bu operasyonlar gerçekleştirilebilir. Kazalar sonucu bozulan burun anatomisi, estetik  beklentiler göze alınarak en erken zaman da, mümkünse acil olarak düzeltilmelidir.

Estetik burun ameliyatı Ankara’da Nerede Yaptırılır?

Doğuştan gelen veya sonradan herhangi bir darbeye bağlı olarak değişen burun şeklinin çeşitli operasyonlar ile düzeltilmesi demektir. Şekli bozuk olan burun küçültülebilir, büyütülebilir veya düzleştirilebilir. Özellikle burun ucunun şeklinde değişiklikler yapılır. En genel operasyonlar ise burun kemerindeki eğriliklerin, çukurların veya tümseklerin düzeltildiği operasyonlardır. “Ankara estetik burun ameliyatı nerede yaptırılır?”  sorusuna yanıt olarak konusunda uzman olan Dr. Vedat Taş ile iletişim kurabilirsiniz. Gerekli bütün bilgiler  tarafınıza  bilgilendirilecektir. Ankara’da burun estetiği ameliyatı en çok yapılan estetik işlemlerin başında gelmektedir.