Ankara göz kapağı düşüklüğü doktor tavsiyesi isteyen sizlere yardımcı olmak isteriz., Op. Dr Vedat Taş  Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Göz kapağı estetiği ameliyatı, sonuçlarının çok net olması, normal hayata dönüş sürecinin kısa olması, operasyon yapılan bireyi gençlik dönemleriyle eşdeğer bir göz kapağına kavuşturması bakımından oldukça güvenilir ve tercih edilebilir bir estetik ameliyattır. Genelde yaşlanmaya bağlı olarak  alt ve üst göz kapaklarında yaşanan sarkmaların yanı sıra; genetik nedenler, kazalar sonucu yaşanan travmalar ya da enfeksiyon gibi sebepler sonucu ortaya çıkan sarkmalar için de göz kapağı estetiği uygulamaları ön plana çıkıyor.

 

Ankara’da Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Nerede Yaptırılır? Doktor Önerisi

Ankara Göz kapağı estetiği öncesi hasta değerlendirildikten sonra, üst kapak blefaroplasti için gözün doğal kıvrımlı hatlarında operasyon öncesi çizimler ve ölçümler yapılmaktadır. Kesi yapılması için bistüri veya koter adı verilen ısı ile kesi yapan cihazlar ya da özel bazı lazer teknolojileri kullanılarak işlem yapılmaktadır. Alt kapak estetiği ise alt kapak kirpik hattından veya göz kapağının iç tarafında bulunan kısımdan transkonjunktival adı verilen yöntem kullanılarak yapılmaktadır. Ankara’da göz kapağı düşüklüğü doktor tavsiyesi konusunda alanında uzman hekimler önerilir.

 

Göz Kapağı Estetik ameliyatı kaç yaşında yapılır?

Göz kapağı estetiği daha çok 35 yaş üstü bireyler tarafından yaptırılmaktadır. Çünkü göz kapaklarında yaşlanma belirtileri sıklıkla bu yaşlardan sonra görülmeye başlar. Fakat medikal olarak ihtiyacı olan herkesin her yaşta yaptırması mümkündür. Göz çevresindeki yağlı ve gevşek cilt genellikle yaşla birlikte ortaya çıkar. Ancak bazı gençler genetik olarak buna yatkındır dolayısıyla ameliyat için  kesin bir yaş aralığı yoktur.  Ameliyat göz kapaklarında devam eden yaşlanmayı durduramaz. Fakat 10-15 sene kadar etkisini sürdürür.  Ameliyat sonrası kişideki yorgun yüz ifadesi yerini canlı ve dingin bir görünüme bırakır.

Göz Kapağı Estetiği ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği ameliyatı

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Neden Yapılır?

Kişinin hem görüş açısını daraltıp genel olarak görme kalitesini azaltırken hem de estetik olmayan bir görüntüye sebep olur. Yaşlanmanın yanı sıra, hastalık veya kaza gibi göz kapağı bölgesinin hasar gördüğü çeşitli durumlarda da kişi göz kapağı estetiği yaptırmayı seçerek arzu ettiği görünüme sahip olabilir. Göz kapaklarındaki düşüklük ile birlikte alında ve kaşlarda da düşüklük ortaya çıkabilir. Böylece hem alın hem kaş hem göz kapağı düşüklüğü sebebiyle kişi estetik açıdan oldukça kötü bir görünüme kavuşmaktadır. Bu yüzden hem fonksiyonel hem de estetik açıdan göz kapağı estetiği zorunlu hale gelmektedir. İhtiyaca göre göz kapağı estetiği sadece üst göz kapağına olabileceği gibi alt göz kapağına da yapılabilir ya da her iki göz kapaklarına birlikte uygulanabilen bir yöntemdir.

Göz kapağı neden sarkar?

Göz kapağı sarkmasının belli başlı nedenleri bulunmaktadır. En sık görülen göz kapağı sarkma nedenlerini sıralayacak olursak;

  • Genetik nedenler,
  • İlerleyen yaş,
  • Çevresel faktörler,
  • Çok fazla güneşte kalma,
  • Sigara, alkol veya yabancı madde kullanımı,
  • Uykusuzluk problemleri,
  • Düzensiz ve sağlıksız beslenme,
  • Yoğun şartlar altında çalışmak,
  • Sürekli bilgisayar ekranına bakmaktır.

Yukarıda yer alan nedenler kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Genellikle göz kapağı derisi normal derimize göre daha ince olduğu için çevresel faktörlerden çok çabuk etkilenmektedir. Bu nedenle göz kapağı düşüklüğü yaşlılığın en erken ortaya çıkan etkilerindendir. Eğer göz kapağı sorunlarınızı fark etmeye başladıysan ilerlemeden önlemini almanızı tavsiye ederiz.

 

Göz estetiği ameliyatı sonrası yaşam nasıl olur?

Göz kapağı estetiği olan hastanın işe gidebilme sosyal aktivitelerine devam edebilmesi  5-10 gün arası olmaktadır. Ameliyattan 2-3 gün sonra kitap / gazete okuma, televizyon seyretme gibi aktivitelere dönülebilir. Aşırı bir huzursuzluk hissetmeniz durumunda mutlaka hekiminizi bilgilendiriniz. Hastanın ameliyat sonrası 2-3 hafta kadar bir süre boyunca güneş ışığına, kirli havaya, toza ve rüzgara duyarlı olması durumu söz konusu olabilir. Bu sebeple doktorunuzun önermesi durumunda göz damlası ve güneş gözlüğü kullanabilirsiniz. Ameliyattan 3-4 gün sonraki süreç boyunca eğilme, ağır kaldırma gibi hareketlerden uzak durmanız tavsiye edilir. Sıvı tutulmasına sebep olduğu için 2 hafta kadar alkol almamanız tavsiye edilir. Doktor tavsiyesi sizleri daha sağlıklı bir süreç geçirmenizi sağlar.

Ankara Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024 Doktor tavsiyesi

Kişinin olduğundan daha genç ve canlı bir ifadeye sahip olmasını sağlayan bir işlemdir. Göz kapağı yapısı düşük olan kişilerde, yaşlanma ile birlikte bu sorun artar. Günlük yaşamı olumsuz etkileyecek seviyelere gelir. Bu nedenle göz kapağı estetiği kişinin estetik görünmesini sağlayar. Ayrıca  sağlık için önemli bir işlem olarak düşünebiliriz.

Göz kapağı estetiği fiyatları ise yapılan cerrahi işleme göre değişebilmektedir. Bu nedenle kişinin göz yapısına göre fiyat belirlemek daha doğru olacaktır. Ankara göz kapağı estetiği fiyatları 2024 hakkında tüm sorularınız için kliniğimizi arayabilir ve daha fazla bilgi alabilirsiniz.