Burun cerrahınız burnunuzun hangi yönünü sevmediğinizi anlamalıdır. Burun ameliyatından sonra nasıl görünmesini istediğiniz konusunda net bir görüşe sahip olmaları gerekir. Ayrıca önceliklerinin kendinizi iyi hissetmenizi sağlamak olduğunu ve hedeflerinin burun estetiği sonrasında kendinizi daha mutlu hissetmeniz olduğunu göstermeleri gerekir. En iyi burun estetiği cerrahı size nefes alma yeteneğinizin yanı sıra burun sorunları geçmişiniz hakkında da sorular sormalıdır. Sizi muayene edip burnunuzun dışarıdan ve içeriden detaylı bir değerlendirmesini yapmaları gerekir.

Burun estetiği cerrahının, burnunuzun ve yüzünüzün çeşitli açılardan, düz bir arka planda ve gölgesiz, yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraflarını çekmesi gerekir. Belki bir bilgisayar kullanarak görüntüleri değiştirerek size ameliyatın olası sonucunu göstermeliler.

Yukarıdakilerin tümü size iyi bir cerrahın konsültasyonda ne yapacağına dair genel bir bakış sunar. Aşağıda, Ankara’da sizin için en iyi burun estetiği cerrahını bulmanıza yardımcı olabilecek özel soruları ele alacağız.

Burun Estetiği Doktoruna Bu 15 Soruyu Sorun

Soru sormak için bolca zamanınız olmalı. Bu soruları bir profesyonele sormaktan çekinmeyin. Sizin çıkarlarınızı en iyi şekilde düşünen bir cerrah, bu soruların cevaplarını kolaylıkla elde edebilecektir.

 1. Burun estetiğinde ne kadar tecrübelisiniz?
 2. Uygulamanızın yüzde kaçını burun estetiğine ayırıyorsunuz?
 3. En son burun estetiğinizi ne zaman yaptınız?
 4. Memnun burun estetiği hastalarınızın yüzdesi nedir?
 5. Burun estetiği revizyonları konusunda politikanız nedir?
 6. Burun estetiği hastalarınızda revizyon oranınız nedir?
 7. Benimki gibi bir burunda olası komplikasyon ve riskler nelerdir?
 8. Benim için ne tür bir burun estetiği tekniği kullanacaksınız?
 9. Ne tür anestezi kullanıyorsunuz ve neden kullanıyorsunuz?
 10. Ne tür bir tesiste faaliyet gösteriyorsunuz?
 11. Uygulamanızın yüzde kaçı açık rinoplastiye karşı kapalı rinoplastiden oluşuyor? Her iki tekniği de kullanabilir misin?
 12. Benimki gibi burun vakalarının öncesi ve sonrasını görebilir miyim?
 13. Sizinle konuştuğum burun tipini yaratabileceğini düşünüyor musun?
 14. Ameliyatın nihai sonucunu ne zaman görmeyi beklemeliyim?
 15. Egzersiz ve fiziksel aktiviteye ne zaman devam edebilirim?

Bu 15 soruyu sorarak size yardımcı olacak doğru cerrahı belirlemek için ihtiyacınız olan bilgiye sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Sizin için Ankara’da en iyi burun estetiği cerrahını bulmak ve bu sorularınıza cevap vermek isteriz. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.