Burun estetiği konusunda önemsenmesi gereken ve önemli olmasının yanında zor olan konulardan birisi doktor seçimidir. Burun estetik cerrahisi ince bir cerrahi yetenek gerektirmesi yanında, estetik bakış açısı ve yüz analizi konusunda deneyim gerektiren özel bir alandır. Doğru doktoru seçimi yaparken kişi birtakım araştırmalara girer. Bu araştırmalar sonucunda doğru karar verebilmek için bazı noktaların önemi vardır. En önemlisi noktalardan birisi; cerrahın ameliyatı yapacak yeterli bilgi ve tecrübesinin olmasıdır.  Doktorunuzun daha önce yapmış olduğu ameliyatlarda elde etmiş olduğu sonuçlar, burun yüz uyumuna yaklaşımı, şimdiye kadar yapmış olduğu ameliyatların sayısı ve çeşitliliği ile ilgili deneyimi oldukça önemlidir.

Burun estetiğinden sonra nefes problemi yaşamamak için doktor seçimi önemli midir?

Burun estetiğinde  burnun fonksiyonellik özelliği en önemli noktalardan biridir. Mükemmel bir burun yapılabilir ama nefes problemi olan ve hayatı kâbusa çeviren bir burun hiçbir işe yaramaz. Bunun için dış görüntü kadar iç yapılarda da cerrahınızın konuya hakim olmasına dikkat ediniz.

Cerrahın ameliyatı yapacak yeterli bilgi ve tecrübesinin olmasıdır. Diğer önemli noktalardan biriside solunum yollarının yani burunun ameliyat sonrasında sorunsuz işlevini yapabilmesidir. İşte burun estetiğinde  burnun fonksiyonellik özelliği en önemli noktalardan biridir. Mükemmel bir burun yapılabilir ama nefes problemi olan ve hayatı kâbusa çeviren bir burun hiçbir işe yaramaz. Bunun için dış görüntü kadar iç yapılarda da cerrahınızın konuya hâkim olmasına dikkat ediniz.

Bilgiye ulaşmak internet vasıtasıyla çok kolaylaşmış ancak bir o kadar da bilgi kirliliği artmıştır. Forum siteleri deneyimlerini açık gönüllülükle paylaşan hastaların yorumlarına ulaşılabilecek bir alan olmasının yanında, reklam amaçlı ve yanlış yönlenmenize yol açabilecek yanıltmacalara da neden olabilmektedir. Burun estetiği yapacak doktoru seçerken mutlaka kendisiyle görüşüp muayene sonrasında kaygılarınızı birebir konuşmalısınız. Eğer mümkünse daha önce yapmış olduğu ameliyatlarla ilgili sonuçlarını görmeyi talep etmelisiniz.

 

Burun Estetiğinin Başarısını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Başarılı  burun estetiği ameliyatı için birtakım koşulların nitelikli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  • Alanında uzman ve tecrübeli bir doktor seçimi
  • Ameliyat planlamasının kesin çizgiler ile oluşturulması
  • Ameliyatın gerçekleştirileceği ortamın sterilizasyonun tamamlanmış olması
  • Ameliyatı gerçekleştirirken ekipmanların donanımsal özelliklerinin yeterliliği
  • Ameliyat sonrası burun bakımının nitelikli bir şekilde yapılması
  • Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde doktor önerilerine eksiksiz bir şekilde uyulması