Burun Estetiği Yaptıranlar – Ankara

Burun Estetiği Yaptıranlar – Ankara

EKaliteli Nefes Almak İçin Burun Estetiği Yaptıranlar

Burun tıkanıklığı, burun kemikleri, kıkırdakları ve burun deliklerindeki daralmalardan kaynaklanabilir. Burun estetiği, bu daralmaları açarak daha rahat bir nefes almanızı sağlayabilir. Bu prosedür, genellikle burun septumunun düzeltilmesi veya burun kemiklerinin küçültülmesi veya büyütülmesi gibi prosedürlerle birleştirilir. Ancak, burun estetiği yaptıranlar sadece nefes alma problemlerini çözmek için değildir. Aynı zamanda burunun şeklini ve boyutunu değiştirerek daha estetik bir görünüm sağlamak için de yapılabilir. Burun şeklini değiştirmek için burun kemiğini ve kıkırdakları kesme, şekillendirme ve yeniden yerleştirme gibi işlemleri içerir.

Burun hem görünüş hem de sağlık bakımından çok fazla önemli olduğunun bilincinde olunmalıdır. Estetik genellikle dış görünümünde düzeltme olarak algılansa bile estetiğin içeriği çok geniş olmaktadır. Burun ameliyatı sizin için en kaliteli hizmeti vererek ve estetik operasyonlarınız en kısa süre içinde ve en sağlıklı bir şekilde tamamlanmaktadır.

Burun Estetiği Özgüveni Artırır Mı?

Fiziksel görünümü değiştirerek kişinin özgüvenini artırmak için burun estetiği yaptıranlar bu tedaviye başvururlar. Birçok insan, burunlarındaki şekil veya boyutla ilgili memnuniyetsizlik nedeniyle kendilerini özgüvensiz hissederler. Bu nedenle, daha iyi bir fiziksel görünüme sahip olmak için bir çözüm olabilir.

Burun estetiği yaptıranlar, burun şekli veya boyutundaki bir değişiklik nedeniyle kişinin daha iyi hissetmesine ve kendine güveninin artmasına yardımcı olabilir. Kişi, daha önce memnun olmadığı bir burun şekline sahip olmak yerine, daha iyi bir burun şekliyle kendine daha fazla güven duyabilir. Daha özgüvenli hissetmek, genel olarak yaşam kalitesini artırabilir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetik operasyonları koşulları sağlayan ve burun yapısından memnun olmayan herkesin tercih edebileceği estetik müdahalesidir. Hangi durumlarda yapılır sorusuna aslında istenilen her durumda yapılabileceğini söyleyebiliriz. Yani burnunun görüntüsünü beğenmeyen herkes estetik kaygılarla veya sağlık problemi yaşayan herkeste  bu operasyonu geçirebilir. Genel olarak bu operasyonlar aşağıdaki durumlarda tercih edilir;

Burnunuz yüzünüze göre büyük veya küçük ise, burunda eğrilik varsa veya burun sırtının çökükse, burun kemerliyse, ucunun düşük olması yada burun ucu çok genişse, burun içinde et olması yada nefes almayı engelleyen eğrilikler mevcutsa burun estetiği yaptırabilirsiniz.

Burun estetiğinde yaş

Burun Estetiğinde Yaş Sınırı Nedir?

Burun estetiğinde yaş  sınırı için hastanın belirli bir yaşa gelmesi gerekmektedir. Hastanın kemik ve kıkırdak gelişiminin tamamlanması için belirli bir süreye ihtiyaç vardır. Burun gelişimi kadınlarda, erkeklere göre erken tamamlanır. Vücut gelişimi de aynı şekilde gerçekleşir. Erkeklerde boy ve yüz ve burun uzaması 18 yaşına kadar sürer. Ancak kız çocuklarında genellikle 16 yaşında büyüme durur. Bu nedenle kız çocuklarında 16 yaşından sonra, gerekli görüldüğü takdirde burun ameliyatı yapılabilir. Ama erkek çocuklarında bu yaş sınırı 18’dir. Genelde kız çocuklarında gelişim daha erken başlayıp daha erken bittiğinden kız çocuklarında kimi zaman 16 yaş da ameliyat için uygun olabilmektedir.  Devamı için Burun Estetiğinde Yaş Sınırı Nedir?

 

2023-05-17T10:00:48+03:00