Egzersizler, vücudun çeşitli bölgelerini şekillendirmek ve güçlendirmek için etkilidir. Ancak burun kaldırma egzersizleri ile kemik ve kıkırdaktan oluşan bir yapıyı doğal olarak değiştirmek mümkün değildir. Burunun şeklini değiştirmek için burun estetiği (rinoplasti) gibi cerrahi müdahaleler gereklidir.

Ancak, bazı yüz egzersizleri burun etrafındaki kasları güçlendirebilir ve genel yüz görünümünü iyileştirebilir. Bu egzersizlerin burun şeklinizi değiştireceğini beklemek gerçekçi değildir. Fakat burun etrafındaki cilt tonunu ve kas yapısını iyileştirebilirler. Eğer burun şeklinizi ciddi bir şekilde değiştirmeyi düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçerek bilgi almak en iyi yol olacaktır.

Burun Ucu Düşüklüğü Nedir? Düşük Burun Ucu Nasıl Anlaşılır?

Burun kemiği ve kıkırdaklarının yeterince destekleyici olmaması nedeniyle burun ucunun aşağı doğru sarkması veya düşmesi ile burun ucu düşüklüğü  durumu oluşur. Bu durum, burunun estetiğini ve işlevselliğini etkileyebilir. Genellikle burun estetiği cerrahisiyle burun kaldırma yapılabilir. Burun ucu düşüklüğü, doğuştan olabilir veya burun travması veya cerrahisi sonrası da gelişebilir. Burnun ucu düşük olan kişiler genellikle burun deliklerinin daha açık görünmesi, burun ucunun yukarı doğru kalkması ve burunun genel olarak daha dengeli görünmesi için burun estetiği ameliyatı yaptırmaktadır. Devamını okuya bilirsiniz. link

Burun Ucu Düşüklüğü Nedir?

Burun Estetiği Doktoruna Bu 15 Soruyu Sorun

Soru sormak için bolca zamanınız olmalı. Bu soruları bir profesyonele sormaktan çekinmeyin. Sizin çıkarlarınızı en iyi şekilde düşünen bir cerrah, bu soruların cevaplarını kolaylıkla elde edebilecektir.

 1. Burun estetiğinde ne kadar tecrübelisiniz?
 2. Uygulamanızın yüzde kaçını burun estetiğine ayırıyorsunuz?
 3. En son burun estetiğinizi ne zaman yaptınız?
 4. Memnun burun estetiği hastalarınızın yüzdesi nedir?
 5. Burun estetiği revizyonları konusunda politikanız nedir?
 6. Burun estetiği hastalarınızda revizyon oranınız nedir?
 7. Benimki gibi bir burunda olası komplikasyon ve riskler nelerdir?
 8. Benim için ne tür bir burun estetiği tekniği kullanacaksınız?
 9. Ne tür anestezi kullanıyorsunuz ve neden kullanıyorsunuz?
 10. Ne tür bir tesiste faaliyet gösteriyorsunuz?
 11. Uygulamanızın yüzde kaçı açık rinoplastiye karşı kapalı rinoplastiden oluşuyor? Her iki tekniği de kullanabilir misin?
 12. Benimki gibi burun vakalarının öncesi ve sonrasını görebilir miyim?
 13. Sizinle konuştuğum burun tipini yaratabileceğini düşünüyor musun?
 14. Ameliyatın nihai sonucunu ne zaman görmeyi beklemeliyim?
 15. Egzersiz ve fiziksel aktiviteye ne zaman devam edebilirim?

Bu 15 soruyu sorarak size yardımcı olacak doğru cerrahı belirlemek için ihtiyacınız olan bilgiye sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Sizin için Ankara’da en iyi burun estetiği cerrahını bulmak ve bu sorularınıza cevap vermek isteriz. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.