Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu değişiklikler gözlerimizin altında yağ torbaları, göz kapağı düşüklüğü ve özellikle mimik bölgelerinde kırışıklıklarla kendisini gösterir. Blefaroplasti ya da bilinen adıyla göz kapağı ameliyatı göz ve çevresinde yaşanan estetik sorunları gidermek için yapılan bir ameliyattır. Üst göz kapağındaki fazla deri alınarak deyim yerindeyse göz kaldırma işlemi yapılır. Alt göz kapaklarındaki torbalar azaltılır. Bu sayede yüzde oluşan yorgun görünüm giderilerek yüze genç ve enerjik bir görünüm kazandırılır. Ameliyat kişinin ihtiyacına göre sadece üst göz kapağında, alt göz kapağında ya da her ikisinde birden yapılabilir. Göz kapakları anatomik olarak yüzün diğer estetik ve fonksiyonel kısımlarına göre daha hassastır. Bu nedenle operasyon titiz planlama, cerrahi teknik ve tecrübe gerektirir.

Göz Kapağı Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Yaş, zaman ve çeşitli faktörlere bağlı olarak önceki ya da ileriki yaşlarda oluşmuş göz kapağı ve göz altı sorunlarında, istenilen her yaşta ameliyat yapılır. Estetik ameliyatlar dahilinde 18 yaş üzerinde uygulamalar yapılmakla birlikte çeşitli sağlık problemlerinde daha erken yaşlarda da yapılabilir.

Göz kapağı ameliyatı riskleri hakkında ameliyat öncesi danışanlara bilgi sunarak, uygulamanın tür ve tekniğini belirliyoruz. Kadın veya erkek isteyen herkese uygulanabilir. Yüz deri ve dokusu sağlıklı olan, yüz kaslarında deformasyon olmayan, göz hastalıkları bulunmayan kişiler blefaroplasti ameliyatı yaptırabilirler.

Glokom, retine ayrılması, kuru göz sendromu gibi sorunları olan kişilere bu ameliyat türleri uygulanmaz

Göz Kapağının Estetik Sorunları ve Tedavileri Nelerdir?

Göz çevresi yaşlanma bulgularını yüzde en erken veren bölgelerden birisidir. Bu yüzden göz kapağına ait bozukluklar erken yaşta belirmeye başlar. Göz kapağı değerlendirilmesi etraf bölgelerinde değerlendirilmesini içerir. Kapak sarkmaları, torbalanmalar, asimetriler ve kaş ile olan ilişkileri değerlendirilir. Göz kapağı estetiği ameliyatı bu sorunlar giderilebilir.

Yaşlanmaya bağlı göz kapağındaki değişiklikler;

  • Fıtıklaşan yağ yastıkçıklarına bağlı göz torbalarının belirmesi
  • Göz kapağı cildinde sarkma
  • Alt göz kapağı boyunda uzama
  • Kaşlarda sarkma
  • Elmacık kemiği bölgesine yakın şişlik oluşması

 

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

Her estetik operasyonunda olduğu gibi göz kapağı estetik ameliyatının da bir maliyeti bulunur. Bu nedenle hastaların doktor ile bir ön muayene görüşmesi yapılmalıdır. Sonrasında yapılacak işlemlere karar vermesi ve göz kapağı fiyatları hakkında fikir sahibi olması gerekir. Yapılan işlemler doğrultusunda göz estetiği fiyatları belirlenir.

 

Göz kapağı estetiğinde her yıl olduğu gibi 2023 yılının  güncellenen fiyatları ilgili hastalara duyurulur. Dolayısıyla hastalar güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra ihtiyaç ve beklentilerini doktora bildirerek bu doğrultuda göz kapağı estetiği yaptırırlar. Göz kapağı estetiği fiyatları 2024 yılı hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.