Revizyon burun ameliyatı fiyatları en çok merak edilen konulardandır. Ankara’da burun estetiği fiyatlarını öğrenmek için yapabileceğiniz en iyi şey uzman hekime muayene olduktan sonra tamamen sizin ihtiyaçlarınıza özel olarak hesaplanan fiyatı öğrenmektir. 2024 Ankara burun estetiği fiyatları için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Revizyon Burun Estetiği Fiyatları 2024

Revizyon Burun estetiği ameliyat ücretlerini ilgili yasal mevzuatlar sebebiyle açıklayamamaktayız. Burun estetiği fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Ameliyat fiyatlarının belirlenmesinde temel faktörler muayene  ve cerrahın bilgi donanımı ve tecrübesidir. Bunun yanında ameliyatın gerçekleştirileceği şehre bağlı olarak da fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Bir önceki burun estetiği ameliyatında burun şekillerinde istenmeyen değişimlerin meydana gelmesi ya da solunum problemleri yaşamaları gibi nedenlerle gerçekleştirilen ikincil burun estetiğine revizyon burun estetiği ya da revizyon rinoplasti denir.

Revizyon rinoplasti primer rinoplastiden çok daha kompleks ve karmaşık bir prosedürdür ve bu nedenle tecrübe gerektiren bir cerrahidir. Bu hastaların çoğunda estetik problemlerin yanında fonksiyonel problemler de vardır. Bu nedenle ameliyatın hem estetik hem de işlevsel olarak tasarlanması gereklidir.

Vedat Taş Burun Estetiği

Vedat Taş Burun Estetiği

Düzeltme Burun Estetiği Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Hastanın ilk burun estetiği ameliyatı sonrası karşılaştığı şikayetler ve yaşadığı sorunlar özelinde planlanır. Kimi zaman kapsamlı cerrahi müdahalelerin yapılmasını gerektiren revizyon rinoplasti, bazı hastalarda küçük dokunuşlarla tamamlanır. İkincil rinoplasti konsültasyonunun primer rinoplasti gibi tüm yüz analizini de içermesi gerekir. Çene deformiteleri, yanak çöküntüleri, kaş düşüklüğü ve dudak şekli gibi yüz hatlarındaki uyumsuzlukların hasta memnuniyeti üzerinde oldukça etkilidir.

Revizyon Burun Ameliyatında Burun Ucu Estetiği

Revizyon burun ameliyatına en sık başvurulan neden burun ucunun arzu edildiği gibi olmayışıdır. Öyle ki burun ucu kişinin profilden görünümünü tamamen değiştirmekte ve yüz şeklini belirlemektedir. Bu nedenle burun ucunda görülen  bir problem , ilk ameliyatta istenmeyen bir sonuçla karşılaşılmasında  burun ucu estetiği uygulanmaktadır. Bu ameliyat çeşidi genellikle burun ucu düşüklüğü problemlerinde tercih edilir. Aynı zamana burun ucunda asimetri bulunması ya da geniş olması ve aşırı kalkık sonucunda da uygulanmaktadır.

Ankara Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı 2024

Operasyon öncesi burnun fotoğrafı çekilerek sanal ortama aktarılır. Üstünde yapılacak olan değişiklikler cerrah ile hastanın etkileşimli görüşmesi sonucunda kararlaştırılır. Cerrahi işlem sonrasında elde edilecek olan görüntü hasta ile paylaşılır. Ameliyat öncesinde hastanın dikkat etmesi gereken durumlar hekim tarafından bildirilecektir. Bu durumlar özellikle dikkate alınmalı ve gerekli hassasiyet gösterilmelidir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası bazı hastalar aynı gün hastaneden taburcu edilebilirken bazı hastaların bir gün hastanede yatması gerekebilir. Burun estetiği operasyonları mutlaka tam teşekküllü hastanelerde gerçekleştirilmelidir. Operasyonunun ardından hastaya tampon uygulaması yapılır.

Ameliyat süresi genellikle 1-2 saat arasındadır. Operasyonda burnun üzerinde yer alan cilt tabakası, kemik ve kıkırdak burnu oluşturan çatıdan tamamen ayrılır. Gerekli işlem gerçekleştirildikten sonra bu kısımlar tekrar yerine oturtulur. Bu işlem sırasında cerrah önceden hastayla görüşülerek kararlaştırılan metotları uygular.