Revizyon burun ucu estetiği için en sık başvurulan neden burun ucu arzu edildiği gibi olmayışıdır. Çünkü burun ucu kişinin profilden görünümünü tamamen değiştirmektedir. Ayrıca yüz şeklini belirlemektedir. Bu nedenle burun ucunda görülen herhangi bir problem veya ilk ameliyatta istenmeyen bir sonuçla karşılaşılması durumunda revizyon burun ucu estetiği ameliyatı uygulanmaktadır.

Revizyon burun ucu estetiği sırasında; burun kemerine ya da septuma müdahale edilmemektedir. Böylece burun ucunda bulunan kıkırdak ve yumuşak dokular üzerinde çalışma yapılmaktadır. Bu ameliyat çeşidi genellikle burun ucu düşüklüğü problemlerinde tercih edilirken aynı zamana burun ucunda asimetri bulunması ya da geniş olması ve aşırı kalkık sonucunda da uygulanmaktadır.

Burun Revizyon  Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Burun revizyon ameliyatı estetiği, ikinci rinoplasti zamanının doğru ayarlanması gerekir. Bu noktada hastalar biraz aceleci davranmayı tercih etseler de tam iyileşme sürecinin beklenmesinde fayda vardır. İlk burun estetiği sonrası hastaların ödemleri tam anlamıyla geçip burun son halini almadan düzeltme burun ameliyatı kararının verilmesi yanlış çıkarımlar yapılmasına yol açar. Bu nedenle ikincil rinoplasti için 6 ay – 1 sene arasında beklenmesi yönündedir.

Ankara Revizyon Burun Ucu Estetiği Fiyatları 2023

Burun estetiği ameliyat ücretlerini ilgili yasal mevzuatlar sebebiyle açıklayamamaktayız. Ankara Burun estetiği fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Ameliyat fiyatlarının belirlenmesinde temel faktörler muayene  ve cerrahın bilgi donanımı ve tecrübesidir. Bunun yanında ameliyatın gerçekleştirileceği şehre bağlı olarak da fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.

Burun ucu estetiği kimler için yapılabilir?

Bu estetik operasyonlar, psikolojik açıdan sağlıklı olan ve fiziksel olarak gelişimini tamamlamış olan kişiler için uygulanır. Kemik gelişimi bireylere göre değişmekle birlikte ortalama olarak 16-18 yaş arasında tamamlanır. Bu yaşlardan sonra burun ucu estetiği yapılabilir. Ancak gerekli olan acil durumlarda, bu yaşlardan önce de müdahale edilebilir.

Burun ucu estetiği burun asimetrisi olan, burun ucu düşüklüğü görülen, mandal ile sıkıştırılmış burun gibi görünen burun yapısı olan ve burun ucu genişliği olan kişiler için uygundur. Burnu kemerli yapıda olan kişiler için yalnızca burun ucu estetiği yapılması yeterli değildir. Bu kişiler için daha büyük olan burun estetiği ameliyatları tercih edilmelidir.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Süreci

Kemik dokusu çalışmaları gibi daha başka rinoplasti işlemleri de gerekecek ise genel anesteziyi mutlaka öneriyoruz. Eğer sadece burun ucu estetiği ameliyatı yapılacak ise lokal anestezi ile de gerçekleştirmek mümkün olabilmektedir. Bu cerrahiler ile burun ucu kaldırılabilir. Daha simetrik ve estetik hale getirilebilir, burun delikleri küçültülüp daha simetrik hale getirmek mümkündür. Üstte bahsettiğimiz işlemler oldukça basit ve kısa süreli cerrahiler olup son derece hızlı iyileşme süreleri sebebiyle oldukça sık tercih edilen işlemlerdendir.