Yüz germe ameliyatı fiyatları Ankara en çok merak edilen konulardandır. Öncelikle sizlere yüz germe hakkında bilgilendirme yapalım. Bu konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Ankara yüz germe ameliyatı, yüzün üst bölgesinin, orta ve alt yüz bölgelerinin tamamını içeren germe işlemini kapsar. Yüz germe operasyonları sıklıkla 40 yaşından sonra tercih ediliyor. Bu operasyona, alt ve üst göz kapağı estetiği ve yağ transferi de eklenebilir.

Doğal yüz germe ameliyatı nedir?

Yüz gençleştirme ameliyatında, hastanın yeni tasarlanan yüzü doğal görünmeli ve kendine has olmalıdır. Hastayı rahatsız edebilecek sonuçlar, mutlaka ameliyat öncesi hasta ile paylaşılmalıdır. Yüz gerdirme ameliyatı oldukça ciddi ve önemli bir operasyondur. Bu nedenle hasta ile başarılı bir iletişim kuran plastik cerrah tercih edilmelidir.

Yüz germe ameliyatı kimlere yapılır?

  • 40 yaş üzerinde, orta yüz ve alt yüz deformiteleri belirgin hale gelmiş,
  • Genetik veya çeşitli nedenlerle cilt gevşekliği ön plana çıkmış,
  • Sigara içmeyen ve majör bir sağlık sorunu olmayan erkek veya kadın herkese yüz gerdirme ameliyatı uygulanır.

 Yüz germe ameliyatı ne zaman gereklidir?

Ritidektomi olarak tanımlanan yüz germe ameliyatı, yanaklarda katlantıların belirginleştirilmesinde, sarkma ve gülüş çizgilerinin belirginleştirilmesi, ağız ve çene bölgesindeki sarkmalarda, göz etrafındaki sarkma ve kırışıklıkla kullanılabilmektedir.

Yüz germede sadece cilt mi gerdiriliyor?

Ankara yüz germe işlemleri; Operasyon yapılmak istenen bölgenin bulunduğu cilt derisi ve bu deriye bağlı dokuların gerdirilmesi ile birlikte tamamlanmaktadır. Kas dokusu, sinir sistemi gibi etkenlerin de yer aldığı cerrahi operasyondur. Ayrıca günümüzde birçok farklı germe işlemi kullanılabilmektedir. En çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında  yüz germe işlemleri, başarılı sonuçlar vermektedir.

Yüz Germe Operasyonu Sonrası Hasta Neler Yaşar?

Yüz gerdirme işlemi ağrılı bir operasyon değildir. Hastalar ağrıdan çok gerginlik ve yanma hissinden şikayet eder. Fakat bu his operasyon sonrasındaki birkaç gün içinde geçecektir. Operasyon sonrası oluşan şişlikler kişiyi rahatsız eder fakat bu komplikasyonlar yüz gerdirme işlemi sonrası çok normaldir. Doktor operasyon sonrası hastaların bir gece hastanede kalması önerir. Bir hafta sonra ameliyat sonrası kişinin şikayetçi olduğu şişlik ve morluklar büyük oranda geçer. Şişlik ve morlukların tam olarak geçmesi 20 günü bulacaktır. Fakat yüzün tam olarak oturması ve son şeklini alması, cilt kalınlığına ve yapılan işlemlere bağlı olarak, 3 ayı bulabilir. Bu sürecte hasta 3 ay boyunca kendisini direkt gelecek güneş ışınlarından korumalıdır.

Yüz germe ameliyatı fiyatları Ankara

Gerdirme ameliyatı fiyatları; hasta faktörleri, hastane ücretleri, doktor tecrübesi ve teknik seçimi, kombine edilen diğer ameliyatlar gibi pek çok faktörden etkilenmektedir. Yüz germe ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.